Azca Mühendislik
7 gün 24 saat profesyonel destek için bize ulaşın.
Bizi Ara

Apartman Su Deposu Temizliği Fiyatları

Depolardaki sular içilmese bile sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvaletlerde kullanımı, dişlerinizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bu tür durumlarda temizliği yapılmayan su depoları yüzünden vücudunuza mikroplar girebilmektedir. Kirli su yoluyla insan vücuduna tifo, tifüs, dizanteri, kolera, hepatit, sarılık ve lejyoner gibi hastalıklar girebilmektedir.

Su depolarında uzun süre beklemede klana sularda klor, etkisini yitirir ve mikroorganizmalar için elverişli ortamı oluşturur. Su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması durumunda oluşabilecek fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirlilikler bulunmaktadır. Sularda çamurlaşma, dökülme, paslanma, renk, koku ve bakteri oluşumu ortaya çıkmaktadır.

Apartman Su Deposu Temizliği Neden Önemli?

Suyun kullanılabilirlik özellikleri bu sebeplerden dolayı yok olmaktadır. Aynı zamanda su depolarında görülebilen pas ve kum tanecikleri, hidrofor, arıtma cihazı, bulaşık ve çamaşır makinelerini de bozabilmektedir. Periyodik bir şekilde temizliği yapılmayan apartman su depolarında kemirgenler ve haşere ölüleri de bulunmaktadır. Bu durum mantar tabakalarının oluşmasına yol açar.

Kirliliği önlemenin tek yolu depolar için özel olarak üretilen kimyasallar ile yüksek basınçlı makineler kullanılarak yapılacak olan temizliktir. Bu temizliğin yılda en az 1 defa profesyonel ekipler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Sağlıksız su, “Dünya Sağlık Örgütü” raporlarında ölüm sebepleri arasında üçüncü sırada bulunmaktadır. Suyu yalnızca içme suyu olarak değil, temizleme ve temizlenme amaçlı olarak da kullandığınızı göz önünde bulundurursanız durumun ciddiyetini görebilirsiniz.

İnsan sağlığı için doğrudan etkili olan apartman su depolarının temizlik fiyatları da belirli detaylara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Apartman su deposu temizliği fiyatları seçeceğiniz firmanın fiyatlandırma politikaları ve temizlenecek deponun özellikleri gibi detaylara bağlı olarak değişebilmektedir.