Azca Mühendislik
7 gün 24 saat profesyonel destek için bize ulaşın.
Bizi Ara

Kuyu İçi Görüntüleme

Kanalizasyon gibi özel hatların mevcut durumunun görülebilmesi için kuyu içi görüntüleme hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeni nesil teknolojiler ile tasarlanan robotlar ile yapılan kuyu içi görüntüleme sistemleri farklı kameralar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Elde edilen görüntüler net bir şekilde inceleme altına alınabilmektedir.

Kuyu İçi Görüntüleme Analizleri

Kuyu içi görüntüleme işlemleri neticesinde kuyu içerisindeki temizlik durumu analiz edilir. Kuyularda yer alan borulardaki problemli kısımlar ve yapısal hatalar da ortaya çıkabilmektedir. Kuyulara giren ya da çıkan su sızmaları ise noktasal olarak tespit edilebilmektedir.

Özel görüntüleme robotları ve kameralar ile görüntüleme imkanı sunan kuyu içi görüntüleme hizmetleri neticesinde raporlar ortaya çıkartılabileceği gibi aynı zamanda şartnamelere uygunluk tespiti de yapılabilmektedir.

Kuyu içi görüntüleme kameraları termal, tuzlu ve tatlı sularda çalışabilme özelliklerine sahiptir. Sondaj kuyularının incelenmesi, gemi altı durum incelemeleri, dere ve nehir bölgelerindeki kuyuların görüntülenmesi, binalardaki baca kontrolleri ve fabrikalardaki tahliye boru kontrolleri de aynı kameralar tarafından yapılabilmektedir.

Kameralar LED ışık kaynaklarına sahiptir. Su altında çalışabilecek olan bu kameraların içerisinde kayıt cihazları ve mikrofon gibi araçlar bulunmaktadır. Yardımcı ek ışıklandırmalar büyük kuyular ve mağaraların incelenmesi için kullanılmaktadır. Kontrol panelleri üzerinden görüntüler pratik bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Böylelikle elde edilen görüntüler kayıt altına alınabilir ve doğru şekilde yorumlanabilir hale de gelmektedir.